x
Küçük Detaylar Hayat Kurtarır!

Küçük Detaylar Hayat Kurtarır!

28 Mart 2022

Her teknede bulunması gereken, acil durumlarda hayat kurtaran küçük ancak önemli araçlar vardır. Örneğin hemen hemen herkes teknesinde, oluşabilecek deliklere karşı ahçap tıkçaları bulundurur.

Tekne üzerinde açılacak delik, özellikle nerede olduğunuz ile ilgili olarak büyük sorunlar yaratabilir. Bu durumlarda saniyeler bile çok önemlidir.

Ahşap tıkaçları kullananlar bilir, bir kaç farklı boyu ve bir kaç kiti vardır. Yani öncelikle açılan delikler için doğru boyu seçmeniz/ deneyerek bulmanız gerekir ve uygulamak için çekiç vb bir araçla güç kullanmanız gerekir. Bu tıkaçlar sadece yuvarlak deliklerde işe yarar.

Eski model ahşap tıkaçlar yerine her boy deliğe/yarığa uygun, kolayca uygulayabileceğiniz modern bir tıkaç işinizi çok daha kolaylaştırır.

Forespar markasının ürettiği esnek malzemeden yapılan StaPlug çok amaçlı bir tıkaçtır! Resimde de görebileceğiniz gibi külah şeklindedir. Acil durumlarda kolay bulunsun, size hız kazandırsın diye kırmızı renktedir. Kullanımı için ekstra bir güç gerektirmez, uygulaması çok kolaydır. Çok az kuvvetle başka bir alet yardımına ihtiyaç duymadan sıkıştırıldığı için, ahşap tıkaçlara göre kullanımı çok daha kolaydır.

StaPlug kaçağın şekline göre uyum sağladığından farklı boylarda tıkaçlara ihtiyacınız kalmaz. Oval şeklinde ve düzensiz bütün delikler için uygundur. Birçok ülkede güvenlik gemilerinde StaPlug kullanımı zorunludur!

Sevdiklerinize paylaştığınız tekne keyfiniz sizin için korku dolu anlara ya da kötü hatırlayacağınız anılara dönüşmesin...

Tıkaçlar ürünlerimizi incelemek için https://www.kaptansepeti.com/tikaclar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.