x
Sıralama seçin
Sıralama:
Toplam 124 Ürün Bulundu.
1 2 3 4 ... 7 ... 11

Makara Çeşitleri ve Fiyatları

Makaralar, teknelerde zincir ve çapalar gibi ürünlerin daha kolay bir şekilde hareket ettirilmesi amacıyla kullanılan ürünlerdir. Gemilerin boyutlarına ve çapaların ağırlıklarına göre değişiklik gösterse de tek bir kasnak üzerinden gelen makaraları ya da birden fazla kasnaktan meydana gelen farklı makaralar bulunur. Makara çeşitleri türlerine, işlevlerine ve kullanım amaçlarına göre farklılık gösterdiği için makara fiyatları arasında da değişiklikler görülmektedir. Özellikle baş makara güvertenin arka ya da ön kısımlarına sabitlenerek kullanılır. Baş makaranın doğru bir şekilde sabitlenmesi zincirin ve çapanın ani şekilde boşalmasını engelleyerek güvenli bir kullanıma olanak tanır. Buna göre teknelerin büyüklüklerine göre başta baş makara olmak üzere makara çeşitleri arasında makaraları tercih edebilirsiniz.


Makaraları Oluşturan Parçalar Nelerdir?

Makaraların ortak noktası ve ana bileşeni genellikle gövde ya da kabuk olarak isimlendirilir. Gövde kısmının iç kısımlarında zincir ya da halatların kaymasını engelleyen kasnaklar bulunur. Kasnaklar makaraların gövdesinde yer alan pime yerleştirilir ve bu sayede daha sabit ve güvenli bir hal alır. Bağlantı aparatının doğru bir şekilde sabitlenmesi makaraların çalışmasını etkileyen en önemli etkendir. Kasnak mekanizmasını tutturulmasıyla birlikte üst bölgede bir kanca ya da göz kısmı bulunur. Gövde üstünde bulunan halatın ya da zincirin geçtiği isme ise kırkangıç adı verilir. Makaraların üstünde bulunan bütün parçaların uyumlu ve bir bütün olarak çalışması makaraların dayanıklılıklarını etkileyen en önemli özelliğidir. Makara fiyatları bu nedenle kullanım alanları ve uyumluluk seviyelerine göre farklı fiyatlarda yer alır.

Makara Fiyatları

Makara fiyatları, makaraların üretimde kullandığı malzemelere, makaraların fiyatlarına, kasnak yapılarına ve makara boyutlarına göre farklı makara çeşitleri bulunur. Makara satın almadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli nokta çapaların ağırlığı ve boyutlarıdır. Herhangi bir güvenlik probleminin yaşanmaması adına kaliteli malzemelerden üretilen ve tasarımına güvenilen makaraları tercih edin. Teknelerde kullanılan her makara teknenize yaptığınız güvenli bir yatırım olacağı için satın almadan önce bu konulara dikkat edin. Makaralar tekne seyahatlerinde en ön önemli güvenlik malzemeleri arasında yer alacağı ve uzun seyahatlere çıkacak bireyler için en önemli konudur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.